ARTFUL network | Webdesign | Control4 - inteligentné domy | Hunter - automatické závlahy | Wiki o závlahach | Studentrent.sk | RESdvere.sk | Citaty.sk | ARTFUL network
 Automatické zavlažovacie systémy
Závlahy travnikov, záhrad,
verejných priestranstiev, ihrisk.
tel: 0903 217 054 / 0910 950 805
 
   
  Ak chcete mať pekný trávnik musíte sa o neho starať. Závlaha je ta ideálna cesta! Najviac času vám zoberie zavlažovanie. Prehadzovanie polievačov, manipulácia s hadicami je časovo náročná. Zavlažovací systém funguje úplne automaticky a nemusíte byť ani doma. Je možnosť pripojiť dažďový a veterný senzor, ktorý zvyšuje komfort.  
 
zavlaha

Automatická závlaha

je efektívne, ekonomické a ekologické riešienie zavlažovania trávnika a rastlín. Na trhu sú k dispozícii mnohé značky a výrobcovia systémov na vysokej profesionálnej úrovni. My ale používame výhradne americkú značku Hunter. Tieto systémy vedia dodať vlahu vtedy, keď je to najviac potrebné.

Doplnková závlaha sa v našich podmienkach už stáva pre rastliny a trávnik nutnosťou vplyvom klimatických zmien a nestálosťou počasia. Inštalácia automatickej závlahy sa zdá náročnejšia na vstupné náklady, ale náklady vynaložené na jej vybudovanie sa čoskoro vrátia vplyvom efektivity, úspornosti a komfortu zavlažovania. Takmer všetky prvky závlahy sú podpovrchové teda nenarúšajú úžitkové ani estetické hodnoty zavlažovaných plôch. Veríme, že budete spokojní s funkčnosťou a jednoduchým ovládaním automatických závlah, ktoré vám ušetria mnoho času a energie. Ten potom môžete využiť na váš relax.

Riadiaca jednotka

Riadiaca jednotka sa stará o postupné spúšťanie jednotlivých vetiev. Výkon čerpadla, alebo pripojenia na metský vodovod je limitom pre množstvo vetiev. Nie je možné spustiť celé zavlažovanie naraz. Je nutne spúšťať jednotlivé vetvy podľa spotreby jednotlivých postrekovačov. Preto je veľmi dôležité správne navrhnúť závlahu na daný zdroj vody.

Riadiacu jednotku môžete naprogramovať podľa vašich požiadaviek. Ideálne je polievať v nočných hodinách a potom krátko nadránom.

Dažďový senzor

Dáva signál riadiacej jednotke že je daždivé počasie a vyradí z činnosti zavlažovanie. Funguje spoľahlivo v momente ako sa tráva vysuší, dá signál riadiacej jednotke, aby mohla pokračovať v nastavených intervaloch.